Szkoły w gminie Radomyśl Wielki — wyniki egzaminów 2025 (38)

W gminie Radomyśl Wielki (woj. podkarpackie, powiat mielecki) zarejestrowanych jest 38 szkół i placówek oświatowych według RSPO.

Profil oświatowy

W gminie Radomyśl Wielki działa 38 placówek oświatowych (w tym 29 szkół), do których uczęszcza łącznie 2 291 uczniów. Na jednego nauczyciela przypada średnio 8.2 uczniów, a przeciętny oddział liczy 15.7 uczniów. Placówki niepubliczne stanowią 21.1% wszystkich.

38
placówek oświatowych · 29 szkół
2 291
uczniów łącznie
Uczniów na nauczyciela8.2
Uczniów w oddziale15.7
Placówki niepubliczne21.1%

Średnie wyniki egzaminów

EgzaminZakresRokŚredni wynikZdawalność
Egzamin ósmoklasisty angielski 2025 63.45454545454545% —
Egzamin ósmoklasisty matematyka 2025 37.18181818181818% —
Egzamin ósmoklasisty polski 2025 65.96969696969697% —

Źródło danych egzaminacyjnych: OKE Kraków, 2025.

↑ Porównaj gminy w powiecie mielecki

Ranking szkół — egzamin ósmoklasisty 2026

10 szkół z jawnymi wynikami wszystkich trzech przedmiotów, posortowane po średniej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Szkoły, w których przedmiot zdawało mniej niż 5 osób, nie są klasyfikowane.

#SzkołaPolskiMatematykaAngielskiŚredniaZdających
1Szkoła Podstawowa (Podborze)71,5%68,8%81,7%74,0%11
2Szkoła Podstawowa (Dąbie)68,3%60,8%75,9%68,3%12
3Szkoła Podstawowa (Janowiec)65,3%63,3%72,8%67,1%12
4Szkoła Podstawowa im. K.k.baczyńskiego (Żarówka)67,5%60,1%68,8%65,5%9
5Szkoła Podstawowa im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego (Partynia)71,6%47,7%69,2%62,8%17
6Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II68,1%53,5%66,0%62,5%35
7Szkoła Podstawowa (Zdziarzec)64,4%63,5%57,8%61,9%8
8Szkoła Podstawowa im. Józefa Gorlacha (Ruda)66,3%42,7%67,9%59,0%13
9Niepubliczna Szkoła Podstawowa (Dulcza Mała)58,5%36,7%57,2%50,8%6
10Szkoła Podstawowa (Dulcza Wielka)58,9%34,8%54,7%49,5%15
Polska64,8%54,8%72,6%64,1%

Źródło: Mapa wyników egzaminów CIE (wyniki szkół; Polska — województwa ważone liczbą zdających). Ranking opisuje wynik egzaminu w jednym roku, nie jakość szkoły.

Lista placówek

NazwaTypPublicznośćMiejscowość
Branżowa Szkoła I StopniaBranżowa szkoła I stopniapublicznaRadomyśl Wielki
Ewelina Kwater Niepubliczne Przedszkole "Akademia Małych Odkrywców"PrzedszkoleniepublicznaRadomyśl Wielki
Liceum OgólnokształcąceLiceum ogólnokształcącepublicznaRadomyśl Wielki
Liceum Ogólnokształcące dla DorosłychLiceum ogólnokształcącepublicznaRadomyśl Wielki
Niepubliczna Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowaniepublicznaDulcza Mała
Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do PracySzkoła specjalna przysposabiająca do pracyniepublicznaPień
Niepubliczne Przedszkole "Ku Przyszłości" w Partyni z Oddziałami Zamiejscowymi w Dulczy Wielkiej, Rudzie i ZgórskuPrzedszkoleniepublicznaPartynia
Niepubliczne Przedszkole Specjalne w PniuPrzedszkoleniepublicznaPień
Ośrodek Rewalidacyjno-WychowawczyOśrodek Rewalidacyjno-WychowawczyniepublicznaPień
Przedszkole NiepublicznePrzedszkoleniepublicznaRadomyśl Wielki
Przedszkole Niepubliczne Ochronka św. JózefaPrzedszkoleniepublicznaRadomyśl Wielki
Samorządowe Publiczne PrzedszkolePrzedszkolepublicznaDąbie
Samorządowe Publiczne PrzedszkolePrzedszkolepublicznaDulcza Wielka
Samorządowe Publiczne PrzedszkolePrzedszkolepublicznaJanowiec
Samorządowe Publiczne PrzedszkolePrzedszkolepublicznaPartynia
Samorządowe Publiczne PrzedszkolePrzedszkolepublicznaPodborze
Samorządowe Publiczne PrzedszkolePrzedszkolepublicznaRuda
Samorządowe Publiczne PrzedszkolePrzedszkolepublicznaŻarówka
Szkoła Muzyczna I StopniaSzkoła muzyczna I stopniapublicznaRadomyśl Wielki
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaDąbie
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaDąbrówka Wisłocka
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaDulcza Wielka
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaJanowiec
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaPodborze
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaZdziarzec
Szkoła Podstawowa im. Józefa GorlachaSzkoła podstawowapublicznaRuda
Szkoła Podstawowa im. K.k.baczyńskiegoSzkoła podstawowapublicznaŻarówka
Szkoła Podstawowa im. Prymasa Stefana WyszyńskiegoSzkoła podstawowapublicznaPartynia
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła IISzkoła podstawowapublicznaRadomyśl Wielki
TechnikumTechnikumpublicznaRadomyśl Wielki
Zespół Szkolno-PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychpublicznaDąbie
Zespół Szkolno-PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychpublicznaDulcza Wielka
Zespół Szkolno-PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychpublicznaJanowiec
Zespół Szkolno-PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychpublicznaPartynia
Zespół Szkolno-PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychpublicznaPodborze
Zespół Szkolno-PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychpublicznaRuda
Zespół Szkolno-PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychpublicznaŻarówka
Zespół SzkółZespół szkół i placówek oświatowychpublicznaRadomyśl Wielki