Szkoły w gminie Tarnowiec — wyniki egzaminów 2025 (23)

W gminie Tarnowiec (woj. podkarpackie, powiat jasielski) zarejestrowanych jest 23 szkół i placówek oświatowych według RSPO.

Profil oświatowy

W gminie Tarnowiec działa 23 placówek oświatowych (w tym 19 szkół), do których uczęszcza łącznie 1 014 uczniów. Na jednego nauczyciela przypada średnio 4.5 uczniów, a przeciętny oddział liczy 10.2 uczniów. Placówki niepubliczne stanowią 87.0% wszystkich.

23
placówek oświatowych · 19 szkół
1 014
uczniów łącznie
Uczniów na nauczyciela4.5
Uczniów w oddziale10.2
Placówki niepubliczne87.0%

Średnie wyniki egzaminów

EgzaminZakresRokŚredni wynikZdawalność
Egzamin ósmoklasisty angielski 2025 71.0% —
Egzamin ósmoklasisty matematyka 2025 49.111111111111114% —
Egzamin ósmoklasisty polski 2025 64.8641975308642% —

Źródło danych egzaminacyjnych: OKE Kraków, 2025.

↑ Porównaj gminy w powiecie jasielski

Ranking szkół — egzamin ósmoklasisty 2026

7 szkół z jawnymi wynikami wszystkich trzech przedmiotów, posortowane po średniej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Szkoły, w których przedmiot zdawało mniej niż 5 osób, nie są klasyfikowane.

#SzkołaPolskiMatematykaAngielskiŚredniaZdających
1Niepubliczna Szkoła Podstawowa (Nowy Glinik)75,9%68,9%70,5%71,8%10
2Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki65,9%60,7%73,6%66,7%30
3Szkoła Podstawowa (Łubno Szlacheckie)70,4%54,3%71,5%65,4%11
4Niepubliczna Szkoła Podstawowa (Łajsce)72,3%38,7%73,7%61,6%7
5Niepubliczna Szkoła Podstawowa (Roztoki)69,2%43,0%66,4%59,5%7
6Niepubliczna Szkoła Podstawowa (Umieszcz)50,6%42,0%54,7%49,1%6
7Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym (Łubienko)52,8%40,2%37,8%43,6%5
Polska64,8%54,8%72,6%64,1%

Źródło: Mapa wyników egzaminów CIE (wyniki szkół; Polska — województwa ważone liczbą zdających). Ranking opisuje wynik egzaminu w jednym roku, nie jakość szkoły.

Lista placówek

NazwaTypPublicznośćMiejscowość
Gminne PrzedszkolePrzedszkolepublicznaTarnowiec
Niepubliczna Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowaniepublicznaCzeluśnica
Niepubliczna Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowaniepublicznaWrocanka
Niepubliczna Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowaniepublicznaGlinik Polski
Niepubliczna Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowaniepublicznaŁajsce
Niepubliczna Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowaniepublicznaNowy Glinik
Niepubliczna Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowaniepublicznaRoztoki
Niepubliczna Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowaniepublicznaUmieszcz
Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem PrzedszkolnymSzkoła podstawowaniepublicznaŁubienko
Niepubliczne PrzedszkolePrzedszkoleniepublicznaŁubienko
Niepubliczne Przedszkole "Akademia Malucha"PrzedszkoleniepublicznaUmieszcz
Niepubliczne Przedszkole "Calineczka"PrzedszkoleniepublicznaCzeluśnica
Niepubliczne Przedszkole "Krasnoludki"PrzedszkoleniepublicznaGlinik Polski
Niepubliczne Przedszkole "Motylki"PrzedszkoleniepublicznaNowy Glinik
Niepubliczne Przedszkole "Razem w Przedszkolu"PrzedszkoleniepublicznaŁajsce
Niepubliczne Przedszkole "Rogaś"PrzedszkoleniepublicznaRoztoki
Niepubliczne Przedszkole "Serduszko"PrzedszkoleniepublicznaWrocanka
Niepubliczny Zespół Szkolno - PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychniepublicznaCzeluśnica
Niepubliczny Zespół Szkolno-PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychniepublicznaŁajsce
Niepubliczny Zespół Szkolno-PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychniepublicznaNowy Glinik
Niepubliczny Zespół Szkolno-PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychniepublicznaUmieszcz
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaŁubno Szlacheckie
Szkoła Podstawowa im. T. KościuszkiSzkoła podstawowapublicznaTarnowiec