Szkoły w gminie Kwidzyn — wyniki egzaminów 2025 (10)

W gminie Kwidzyn (woj. pomorskie, powiat kwidzyński) zarejestrowanych jest 10 szkół i placówek oświatowych według RSPO.

Profil oświatowy

W gminie Kwidzyn działa 10 placówek oświatowych (w tym 9 szkół), do których uczęszcza łącznie 1 219 uczniów. Na jednego nauczyciela przypada średnio 6.6 uczniów, a przeciętny oddział liczy 17.4 uczniów. Placówki niepubliczne stanowią 30.0% wszystkich.

10
placówek oświatowych · 9 szkół
1 219
uczniów łącznie
Uczniów na nauczyciela6.6
Uczniów w oddziale17.4
Placówki niepubliczne30.0%

Średnie wyniki egzaminów

EgzaminZakresRokŚredni wynikZdawalność
Egzamin ósmoklasisty angielski 2025 66.2051282051282% —
Egzamin ósmoklasisty matematyka 2025 50.4% —
Egzamin ósmoklasisty polski 2025 64.475% —

Źródło danych egzaminacyjnych: OKE Gdańsk, 2025.

↑ Porównaj gminy w powiecie kwidzyński

Ranking szkół — egzamin ósmoklasisty 2026

6 szkół z jawnymi wynikami wszystkich trzech przedmiotów, posortowane po średniej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Szkoły, w których przedmiot zdawało mniej niż 5 osób, nie są klasyfikowane.

#SzkołaPolskiMatematykaAngielskiŚredniaZdających
1Szkoła Podstawowa im. gen. Augusta Emila Fieldorfa PS. "Nil" (Rakowiec)76,7%64,9%86,7%76,1%15
2Szkoła Podstawowa (Korzeniewo)77,7%53,8%70,0%67,2%15
3Szkoła Podstawowa (Janowo)61,3%59,5%61,3%60,7%13
4Szkoła Podstawowa (Nowy Dwór)58,2%46,1%74,6%59,6%16
5Szkoła Podstawowa im. Marii Kotlarz (Tychnowy)49,9%40,2%44,9%45,0%12
6Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka (Licze)57,3%28,7%46,6%44,2%9
Polska64,8%54,8%72,6%64,1%

Źródło: Mapa wyników egzaminów CIE (wyniki szkół; Polska — województwa ważone liczbą zdających). Ranking opisuje wynik egzaminu w jednym roku, nie jakość szkoły.

Lista placówek

NazwaTypPublicznośćMiejscowość
Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko"PrzedszkoleniepublicznaMareza
Niepubliczne Przedszkole GamaPrzedszkoleniepublicznaRakowiec
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Zielona Szkoła"Niepubliczna placówka oświatowo-wychowawcza w systemie oświatyniepublicznaBrachlewo
PrzedszkolePrzedszkolepublicznaKorzeniewo
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaJanowo
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaKorzeniewo
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaNowy Dwór
Szkoła Podstawowa im. gen. Augusta Emila Fieldorfa PS. "Nil"Szkoła podstawowapublicznaRakowiec
Szkoła Podstawowa im. Janusza KorczakaSzkoła podstawowapublicznaLicze
Szkoła Podstawowa im. Marii KotlarzSzkoła podstawowapublicznaTychnowy