Szkoły w gminie Zbrosławice — wyniki egzaminów 2025 (29)

W gminie Zbrosławice (woj. śląskie, powiat tarnogórski) zarejestrowanych jest 29 szkół i placówek oświatowych według RSPO.

Profil oświatowy

W gminie Zbrosławice działa 29 placówek oświatowych (w tym 23 szkół), do których uczęszcza łącznie 1 962 uczniów. Na jednego nauczyciela przypada średnio 5.0 uczniów, a przeciętny oddział liczy 16.2 uczniów. Placówki niepubliczne stanowią 24.1% wszystkich.

29
placówek oświatowych · 23 szkół
1 962
uczniów łącznie
Uczniów na nauczyciela5.0
Uczniów w oddziale16.2
Placówki niepubliczne24.1%

Średnie wyniki egzaminów

EgzaminZakresRokŚredni wynikZdawalność
Egzamin ósmoklasisty angielski 2025 74.82142857142857% —
Egzamin ósmoklasisty matematyka 2025 59.26086956521739% —
Egzamin ósmoklasisty polski 2025 66.92173913043479% —

Źródło danych egzaminacyjnych: OKE Jaworzno, 2025.

↑ Porównaj gminy w powiecie tarnogórski

Ranking szkół — egzamin ósmoklasisty 2026

8 szkół z jawnymi wynikami wszystkich trzech przedmiotów, posortowane po średniej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Szkoły, w których przedmiot zdawało mniej niż 5 osób, nie są klasyfikowane.

#SzkołaPolskiMatematykaAngielskiŚredniaZdających
1Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki74,6%67,6%83,5%75,2%45
2Szkoła Podstawowa im. gen. Jerzego Ziętka (Wieszowa)71,7%57,5%76,7%68,6%13
3Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II (Boniowice)65,4%64,3%70,7%66,8%11
4Szkoła Podstawowa (Kopienica)71,8%51,9%74,7%66,1%10
5Szkoła Podstawowa (Miedary)65,8%51,8%74,1%63,9%12
6Szkoła Podstawowa (Czekanów)63,3%42,0%78,9%61,4%14
7Szkoła Podstawowa (Ziemięcice)55,4%59,2%56,6%57,1%17
8Szkoła Podstawowa (Przezchlebie)60,4%51,5%53,3%55,1%11
Polska64,8%54,8%72,6%64,1%

Źródło: Mapa wyników egzaminów CIE (wyniki szkół; Polska — województwa ważone liczbą zdających). Ranking opisuje wynik egzaminu w jednym roku, nie jakość szkoły.

Lista placówek

NazwaTypPublicznośćMiejscowość
"Akademia Małego Człowieka"Niepubliczny Specjalny Punkt PrzedszkolnyPunkt przedszkolnyniepublicznaSzałsza
Liceum Ogólnokształcące Specjalne nr IILiceum ogólnokształcącepublicznaKamieniec
Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "Poradnia Ctir"Poradnia psychologiczno-pedagogicznaniepublicznaSzałsza
Niepubliczne Przedszkole Specjalne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - WychowawczymPrzedszkoleniepublicznaZiemięcice
PrzedszkolePrzedszkolepublicznaBoniowice
PrzedszkolePrzedszkolepublicznaMiedary
PrzedszkolePrzedszkolepublicznaŚwiętoszowice
PrzedszkolePrzedszkolepublicznaWieszowa
PrzedszkolePrzedszkolepublicznaZbrosławice
Przedszkole Kopienicy w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w KopienicyPrzedszkolepublicznaKopienica
Przedszkole Niepubliczne TuptuśPrzedszkoleniepublicznaZbrosławice
Przedszkole z Oddziałami SpecjalnymiPrzedszkolepublicznaPrzezchlebie
Punkt Przedszkolny przy Gminnym Przedszkolu nr 2Punkt przedszkolnypublicznaWieszowa
Specjalny Ośrodek Szkolno - WychowawczySpecjalny Ośrodek Szkolno-WychowawczyniepublicznaZiemięcice
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaCzekanów
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaKopienica
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaMiedary
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaPrzezchlebie
Szkoła PodstawowaSzkoła podstawowapublicznaZiemięcice
Szkoła Podstawowa im. gen. Jerzego ZiętkaSzkoła podstawowapublicznaWieszowa
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła IISzkoła podstawowapublicznaBoniowice
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza KościuszkiSzkoła podstawowapublicznaZbrosławice
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 9Szkoła podstawowapublicznaKamieniec
Szkoła Podstawowa Specjalna przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - WychowawczymSzkoła podstawowaniepublicznaZiemięcice
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- WychowawczymSzkoła specjalna przysposabiająca do pracyniepublicznaZiemięcice
Zespół Szkolno - PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychpublicznaBoniowice
Zespół Szkolno - PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychpublicznaKopienica
Zespół Szkolno - PrzedszkolnyZespół szkół i placówek oświatowychpublicznaMiedary
Zespół Szkół Specjalnych przy Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym "Pałac Kamieniec" S. z O.o.Zespół szkół i placówek oświatowychpublicznaKamieniec