Technikum nr 5

Technikum nr 5 · Technikum, Leszno (gm. M. Leszno)

Numer RSPO
55405
Typ placówki
Technikum
Rodzaj
szkoła/placówka wchodząca w skład jednostki złożonej
Publiczność
publiczna
Kategoria uczniów
Dzieci lub młodzież
Adres
ul. Jana Kilińskiego 4, 64-100 Leszno
Gmina
M. Leszno
Powiat
m. Leszno
Województwo
WIELKOPOLSKIE
Organ prowadzący
LESZNO-MIASTO NA PRAWACH POWIATU
REGON
301190016
Uczniowie
552 w 20 oddziałach
Kształci w zawodach
Technik reklamy, Technik teleinformatyk, Technik informatyk, Technik mechatronik, Technik programista, Technik elektronik
Internat
nie
Data założenia
2009-03-31
Strona WWW
brak strony w RSPO

O placówce Technikum nr 5

Technikum nr 5 to technikum (publiczna) z siedzibą pod adresem ul. Jana Kilińskiego 4, 64-100 Leszno, w gminie M. Leszno, powiat m. Leszno, woj. wielkopolskie. Placówka jest zarejestrowana w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem RSPO 55405. W rejestrze figuruje jako TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE.

Lokalizacja i dojazd

Wytycz trasę (Google Maps) Trasa (OpenStreetMap)

Współrzędne wyznaczone przez dopasowanie adresu placówki do bazy PRG (GUGiK).

Inne szkoły w pobliżu — znajdź najbliższą placówkę od swojego adresu

Wyniki egzaminów

Matura 2026

Zdawalność egzaminu dojrzałości: 86,4% (103 zdających, świadectwo dojrzałości otrzymało 89).

PrzedmiotZdających Średni wynikZdawalnośćPolska
język polski poziom podstawowy103 57,8%100,0%58,9%
matematyka poziom podstawowy103 57,4%89,3%59,0%
język angielski poziom podstawowy103 85,4%98,1%78,3%
język angielski ustny103 77,8%100,0%—
język polski ustny103 58,8%98,1%69,8%

Polska — średnia krajowa zdających tę samą formułę matury z Mapy wyników egzaminów CIE (wyniki województw ważone liczbą zdających).

Przedmioty dodatkowe (6)
PrzedmiotZdających Średni wynikZdawalnośćPolska
geografia poziom rozszerzony6 43,8%—40,6%
informatyka poziom rozszerzony6 32,0%—39,6%
język angielski poziom rozszerzony83 77,7%—69,2%
język polski poziom rozszerzony12 25,2%—43,8%
matematyka poziom rozszerzony41 18,2%—37,1%
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21)5 29,2%—22,2%

Polska — średnia krajowa zdających tę samą formułę matury z Mapy wyników egzaminów CIE (wyniki województw ważone liczbą zdających).

Mniej niż 5 zdających — wyników nie publikujemy: fizyka poziom rozszerzony, historia poziom rozszerzony, język angielski poziom dwujęzyczny, język hiszpański poziom rozszerzony.

Wyniki w kolejnych latach

Wynik 2021 2022 2023 2024 2025 2026*
zdawalność egzaminu87,0%96,8%95,0%96,0%97,5%86,4%
język polski59,2%53,7%60,0%64,8%61,4%57,8%
matematyka56,7%55,1%58,7%65,1%63,6%57,4%
język angielski81,9%80,9%86,2%82,4%89,0%85,4%

Zdawalność całego egzaminu oraz średni wynik przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym w procentach; „—" — brak wyników szkoły w danym roku, „<5" — mniej niż 5 zdających. * stan z lipca, przed sesją poprawkową i dodatkową — zdawalność z września bywa wyższa. Matura w starej (2015) i nowej (2023) formule pokazana razem — w latach, gdy szkoła miała zdających w obu, podajemy wynik liczniejszej grupy.

Źródło: Mapa wyników egzaminów, Centrum Informatyczne Edukacji / MEN (stan na 07.2026), dane przetworzone przez adresy.app. Wyników grup poniżej 5 zdających nie publikujemy, żeby nie ujawniać wyników pojedynczych osób.

Skąd pochodzą te dane?

Dane placówki pochodzą z RSPO (Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych) prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji. Adres został przypisany do jednostki administracyjnej na podstawie kodu TERYT gminy 3063011. Adres placówki możesz zweryfikować z bazą PRG (GUGiK) w naszej wyszukiwarce.

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest adres Technikum nr 5?
Adres placówki: ul. Jana Kilińskiego 4, 64-100 Leszno (gmina M. Leszno). Numer RSPO: 55405.
Czy adres Technikum nr 5 jest prawidłowy?
Zweryfikuj adres w wyszukiwarce adresów — sprawdzi ulicę, numer i kod pocztowy z bazą PRG (GUGiK).
Jakie wyniki egzaminów ma Technikum nr 5?
Wyniki za 2026 rok wraz z latami wcześniejszymi są w sekcji „Wyniki egzaminów" na tej stronie. Źródło: Mapa wyników egzaminów, Centrum Informatyczne Edukacji / MEN.